15 NAJLEPSZYCH KOLABORACJI


Przygotowaliśmy dla was listę 15 najlepszych kolaboracji Gagi, zarówno tych jej, z nią, wydanych, niewydanych, znanych i mniej znanych.

15. Christmas Tree (featuring. Space Cowboy)


Ten utwór, który powstał we współpracy ze Space Cowboy’em, już na stałe wpisał się w świąteczną playlistę małych potworów. Nieco odbiegający od bożonarodzeniowego klimatu kawałek pokazuje, że najważniejszą rzeczą w święta jest nasza druga połówka i to najlepiej leżąca topless pod choinką.

14. Murder My Heart (with Michael Bolton)


Poruszająca piosenka, którą Gaga napisała wraz Boltonem na początku swojej muzycznej kariery w 2008 roku. Często niedoceniana, lecz z pewnością warta odsłuchania. Ten duet razem brzmi rewelacyjnie.

13. Hello Hello (with Elton John)


Piosenka wykorzystana w filmie "Gnomeo i Julia". Wersja z Gagą niestety nie znalazła się ani na soundtracku ani nie trafiła do stacji radiowych jako ta promująca film, ale za to każdy kto oglądał bajkę mógł usłyszeć tę czarującą wersję podczas pięknej romantycznej sceny.

12. Bitch Don’t Kill My Vibe (with Kendrick Lamar)


Kolejny utwór z którego w ostatecznej wersji Gaga została "usunięta". Jednak dzięki Dj White Shadow dane było usłyszeć nam ten niezwykłą wersję z Mother Monster. Głos Gagi z pewnośćią dodaje temu utworowi niezwykłej magii i świetnego klimatu. Widać, że artystka sprawdza się w każdym muzycznym gatunku.

11. Chillin (with Wale)


Gaga porównywana w tej piosence przez krytyków do M.I.A. z pewnością wykonała kawał dobrej roboty. Każdy kto śledzi karierę artystki od początku z pewnością pamięta ten kawałek oraz oczekiwanie na teledysk. Utór nie był sukcesem, ale z pewnością wpisuje się na listę najlepszych kolaboracji artystki.

10. Big Girl Now (with New Kids On The Block)


Gaga napisała ten utwór z RedOne'm na nowy album zespołu New Kids On The Block w 2008 roku. Chłopakom z grupy tak spodobał się wokal Gagi, że postanowili go zatrzymać w oryginalnej wersji i w taki sposób Gaga napisała jeszcze jeden utwór dla grupy po czym wyruszyła z nimi w trasę koncertową.

9.Starstruck (feat. Space Cowboy and Flo Rida)


Ta ostatnia nagrana na The Fame piosenka, powstawała chyba najdłużej ponieważ artystka zaczęła pisać ją w styczniu 2008, a ostateczna wersja nagrana została dopiero we wrześniu tego samego roku.Artystka połączyła siły z Space Cowboy'em oraz Flo Ridą tworząc piosenkę, która świetnie uzupełnia płytę "The Fame".

8. Reloaded (feat. Rodney Jerkins)


Ten uważany początkowo za b-side singla "Telephone" utwór stworzony został na przełomie 2008 i 2009 roku przez Gagę we współpracy z Rodney Jerkinsem. Z pewnością jest to jeden z lepszych niewydanych utworów Gagi, a jej głos brzmi tu wręcz magicznie. Żałujemy, że nie znalazł się na żadnej płycie.

7. Don’t Give Up (with The Midway State)


Lady Gaga we współpracy z zespołem The Midway State stworzyli niesamowity duet. Cover utworu Pete Gabriela i Kate Bush w ich wykonaniu to niezwykła, targająca uczuciami ballada. Połączeniu wokalu Gagi z głosem wokalisty The Midway State potrafi przyprawić o ciarki. Szkoda tylko, że tak mało osób zna to wykonanie.

6. Video Phone (with Beyoncé)


Fani Gagi z pewnością nie wyobrażają sobie aby ten utwór nigdy nie miał powstać. Współpraca z Beyoncé wychodzi zawsze na plus. Panie lubią się i to nie tylko widać ale i słychać, ich głosy świenie ze sobą współpracują, a teledysk do utworu jest niesamowicie kolorowy i zabawny. Oby więcej takich numerów jak ten.

5. 3-way (The Golden Rule) (with Justin Timberlake and The Lonely Island)


Powstała dla zabawy piosenka śmiało wpisuje się na naszą listę najlepszych kolaboracji Gagi. Stylistyka lat '90 z pewnością sprzyja artystce. Jej głos jak i wygląd w teledysku oceniń można na plus. Podsumowując liczymy w przyszłości na współpracę z Justinem, już nie tylko dla zabawy.

4. Stache (with Zedd)


Kolejny utwór, który powstał raczej z wolnego czasu Gagi, która postanowiła zrobić niespodziankę fanów i nagrać swoje wokale do wydanego na płycie Zedda utworu. Utwór z pewnością narobił fanom smaku przed "ARTPOP" gdzie współpracy tego duetu znajdziemy znacznie więcej. Szkoda tylko, że wersja "Stache" z Gagą nie wyszła na singla.

3. LoveGame (feat. Marylin Manson)


Fani Mother Monster z pewnością nie potrafią sobie wyobrazić kariery Gagi bez tego remiksu. Wersja z Marylinem Mansonem, którą dane było usłyszeć nam podczas The Monster Ball Tour nadaje tej piosence niesamowitego pazura i sprawia, że z chęcią często się do niej wraca.

2. Lady Is A Tramp (with Tony Bennett)


Dzięki współpracy z Tonym, Gaga po raz kolejny udowadnia, że żąden muzyczny gatunek nie jest jej straszny. Mother Monster w jazzowym stylu brzmi niezwykle naturalnie, a połączenie jej wokalu z Tonym daje nadzieję, że ich planowany współny album to będzie niezwykle ważne wydarzenia zarówno dla świata muzyki pop jak i jazzu.

1. Telephone (feat. Beyoncé)


Nie potrafimy sobie wyobrazić kariery Lady Gagi bez tej piosenki i bez tego duetu. Ta niesamowita współpraca obu artystek nie tylko je połączyła, ale sprawiła, że "Telephone" na dobre wpisał się w karierę Mother Monster jako jeden z lepszych singli a do tego zdecydowanie najlepsza kolaboracja jaka do tej pory spotkała Gagę. Chcemy więcej i oczekujemy, że Panie jeszcze raz spotkają się w studiu nagraniowym.

by @Viggo


#!/usr/bin/php
cron