ALEJANDRO (TELEDYSK)Tytuł: Alejandro
Płyta: The Fame Monster
Data wydania singla: 20.04.2010
Premiera teledysku: 08.06.2010
Klip do Alejandro to trzeci film promujący album The Fame Monster. Nakręcono go 30 kwietnia 2010 pod kierownictwem Stevena Kleina. Gaga ogłosiła 28 maja na jednym z koncertów w Wielkiej Brytanii, że oficjialnie klip zostanie wypuszczony 31 maja. Rzeczywista data opublikowania klipu to 8 czerwca 2010 o 17:00 czasu GMT (18:00 czasu polskiego) na oficjalnym kanale YouTube Gagi.

Premiera klipu poprzedzona była dwoma krótkimi zapowiedziami. Teledysk obejrzano prawie 25 milionów razy w ciągu pierwszych trzech tygodni, co zdarzyło się po raz pierwszy w serwisie YouTube. Video uznawane jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych klipów Lady Gagi obok Judasa. Trwa on ponad 8 minut i wywołał on spore poruszenie w środowisku religijnym.

Fabuła teledysku częściowo nawiązuje do musicalu "Kabaret". Początkowe sceny obrazują żołnierzy w skąpych strojach. Następnie, podczas intro przed muzyką Lady Gaga niesie serce na poduszce. W klipie pojawiają się sekwencje symulacji zachowań seksualnych czy wykonanie trudnej choreografii. Największą kontrowersję wzbudzają sceny homoseksualne oraz ujęcie gdy Gaga ubrana w lateksowy strój zakonnicy połyka różaniec.

Zapowiedź teledysku


by @Remo & @WhiteShadow


#!/usr/bin/php
cron