BORN THIS WAY FOUNDATION


Fundacja Born This Way jest organizacją non-profit, założoną w roku 2011 przez Lady Gagę i jej matkę Cynthię Germanottę, skupiającą się na upodmiotowaniu młodzieży i kwestiach takich jak pewność siebie, dobrobyt, anty-zastraszanie, mentoring i budowanie kariery. Fundacja współpracuje z wieloma partnerami takimi jak Fundacja Johna D & Catherine T MacArthur czy California Endowment i Berkman Center for Internet & Society na Uniwersytecie Harvarda.

HISTORIA
„Moja mama i ja wymyśliłyśmy pasjonujący projekt. Nazwałyśmy go Fundacją Born This Way.”
„Razem mamy nadzieję ustanowić standard Odwagi i Uprzejmości, jak również światowej społeczności która chroni i pielęgnuje innych w obliczu przemocy i odrzucenia.”

14 lutego ogłoszono, że fundacja oficjalnie wystartuje 29 lutego 2012 roku, na uniwersytecie Harvarda. Gaga wraz z matką, Oprah Winfrey i Deepak Chopra zajęły się oprawą wizualną. Na dole oficjalnej strony internetowej zamieszczony został baner z zegarem odliczającym do rozpoczęcia.

W TEN SPOSÓB, KU ODWADZE
GDZIE MŁODZIEŻ JEST UPRAWNIONA
W TEN SPOSÓB, KU AKCEPTACJI
GDZIE LUDZKOŚĆ JEST SERDECZNA
W TEN SPOSÓB, KU MIŁOŚCI
GDZIE INDYWIDUALNOŚĆ JEST POZYTYWNA

DOŁĄCZ DO NAS, W TEN SPOSÓB
START, 29 LUTEGO 2012

BORN TO BE BRAVE BUS
Born to be Brave Bus, to autobus towarzyszący trasie The Born This Way Ball Tour podczas amerykańskiej części. Powstał by nie tylko uczyć zapobiegania zastraszaniu, ale jest to również przyjazne miejsce, które pozwala młodzieży zasięgnąć porady i uczy jak pomagać tym, którzy są dokoła.

Designem autobusu zajęli się japoński artysta Iggy Proof (Hiromi Yoshimura) i Da Morgue

SZKOLNE PROJEKTY Z OFFICE DEPOT
Owocem współpracy Office Depot i BTWF jest specjalna, limitowana edycja przyborów szkolnych na ten rok. W skład serii wchodzą karty upominkowe (o wartości $20), z jedną z sześciu wiadomości na przodzie: „Be Brave” (bądź odważny), „Be Amazing” (bąź zadziwiający), „Be Yourself” (bądź sobą), „Be Kind” (bądź uprzejmy), „Be Accepting” (bądź akceptujący/tolerancyjny), „Be Involved” (angażuj się). Rodzice, uczniowie i nauczyciele mogą użyć karty by zamówić niesamowite przybory w Office Depot by później dumnie przypiąć ją do plecaka lub sprzączki od paska i pokazać swoje wsparcie dla akcji.

W celu wsparcia wysiłków Office Depot i Fundacji Born This Way, serwis publiczny zapowiedział video stworzone przez modela i aktora Patricka Schwarzeneggera i piosenkarza muzyki pop, Greysona Chance, które wyświetlone zostanie na Facebooku, Youtube i innych stronach.

A BODY REVOLUTION
Body Rewolution to najnowszy projekt BTWF, wymyślony przez Gagę i jej mamę w 2012 roku. Akcja ma na celu pozbycie się wszelkich kompleksów i pokochanie swojego ciała, dodanie pewności siebie. Gaga pokazała jak ciężko jest jej kontrolować swoją wagę szczególnie teraz, gdy choruje na toczeń i wraz z Tarą zamieściły zdjęcia w bieliźnie by pokazać, że są odważne i nie boją się pokazać światu swoich wad i niedoskonałości.


by @Cyndi


#!/usr/bin/php
cron