CREVETTES FILMS

Crevettes Films to kolekcja trzech filmów zaprojektowanych przez Lady Gagą i wyreżyserowanych przez Lady Starlight. Filmy zostały nakręcone 30 grudnia 2008 roku w Nowym Jorku i przedstawiają Candy Warhol, żeński odpowiednik Andy’ego Warhola – jednej z największych inspiracji Lady Gagi.

Lady Starlight opisała filmy jako „Warhol w połączeniu z krótkometrażowym horrorem”. W głównej roli męskiej pojawia się przyjaciel rodziny Gagi , Jack Ketchum, a w jednej ze scen artystka używa żółtego plastikowego pistoletu, który potem raz jeszcze wykorzystała w teledysku do „Video Phone”.

Lady Gaga o „Crevette Films”
“Crevette znaczy krewetki po Francusku. Nazwałam je może dość głupio, ale te filmy są małe jak krewetki, dekadenckie i smacznego. I jest to to co chciałam przekazać w moich kilkudziesięciu sekundowych filmikach.”

THE HEART
Filmik rozpoczynający koncert, który po zakończeniu przechodzi w Intro. Candy Warhol tłumaczy mężczyźnie, że Pop zjadł jej serce. Ten jej nie wierzy, na co ona odpowiada mu, że w końcu czuje się wolna.Mężczyzna: Gdzie ono jest? Gdzie ono jest Candy? Candy?
Candy: One je zjadł.
Mężczyzna: Tak. Nie wierzę Ci.
Candy: Spójrz sam. Pop zjadł moje serce.
Mężczyzna: Widzę.
Candy: Wessał całe. Na raz. Jak piękny potwór, a następnie uciekł do miasta.
Mężczyzna: Oh, Candy…
Candy: I teraz czuje się, czuję się taka
Mężczyzna: Pusta?
Candy: Nie. Nie.
Mężczyzna: Candy?
Candy: Wolna. Czuje się wolna.

THE BRAIN
Podczas rozmowy z mężczyzną Candy tworzy kokardę z włosów mieszając je z pudrem dla dzieci. Interlude zawiera w sobie fragmenty z piosenek „The Fame” oraz „LoveGame”.Mężczyzna: Szczotkujesz, szczotkujesz, szczotkujesz ciągle Candy. Czego tam szukasz? O rany…
Candy: Szczotkuję godzinami aby się upewnić że zniknęło.
Mężczyzna: Myślę, że możemy śmiało powiedzieć, że postradałaś zmysły.
Candy: Nie, ja wiem dokładnie gdzie to jest.
Mężczyzna: Tak?
Candy: W jego brzuchu oczywiście.
Mężczyzna: Zostawił coś po sobie.
Candy: Maszynę, centrum miasta. Byłam na początku przerażona, myślałam. Pop zjadł moje serce a następnie połknął mój mózg.
Mężczyzna: Czy więc cokolwiek sprawia, że żyjesz?
Candy: Ale wtedy pomyślałam
Mężczyzna: Ale wtedy pomyślałaś…
Candy: Sława.

THE FACE
W końcowym filmie Gaga mówi mężczyźnie, że Pop chce jej twarz, po czym przedstawia się jak Candy Warhol. Mężczyzna jednak prosi ją o jej prawdziwe imię, na co artystka odpowiada, że nie rozumie jego pytania, co oznacza, że nie ma ona innej tożsamości niż ta, którą dał jej Pop.Mężczyzna: No teraz. Rzeczywiście to zrobiłaś Candy. Ona była wollna bez serca I jeszcze bardziej przenikliwa bez mózgu. Taka samotna, taka zagubiona na ulicach bez swojej sławy. No I masz, wszystko jest dobrze. Co Pop powiedział?
Candy: Potrzebuje nowej twarzy,
Mężczyzna: Racja. Więc śmiało dziewczyno, przedstaw się ludziom.
Candy: Nazywam się… Nazywam się… Pani Candy Warhol.
Mężczyzna: Nie, twoje prawdziwe imię.
Candy: Nie rozumiem pytania.

by @Viggo


#!/usr/bin/php
cron