THE MIDWAY STATE - DON'T GIVE UP„Don’t Give Up” jest duetem nagranym przez Petera Gabriela i Kate Bush na albumu artysty „So” w 2008 roku. The Midway State z Lady Gagą nagrali cover owej piosenki. Do dzisiaj piosenka nie została wydana. Tytuł utworu można usłyszeć w piosence „So Happy I Could Die”. Zapytany co się stało z piosenką, Nathan Ferraro, wokalista The Midway State napisał: „Nie płakałem lecz byłem zawiedziony. W tym biznesie do tego przywykłem, to jest jak pstryknięcie palców. To była kwestia tego, że ona zaczynała swoją karierę i nie mogliśmy naciskać żeby wydała miliony dolarów na każdą artystyczną rzecz która robiła.”

Nagrywanie
Pomysł na współprace z Gagą przyszedł w 2008 roku od Martina Kierszenbaum, osoby z wytwórni Cherrytree Records która zajmuje się szukaniem nowych artystów. „On przedstawił nam sobie nawzajem” - powiedział Nathan Ferrero, z The Midway State. „Mieliśmy pomysł na tą współpracę z piosenką Petera Gabriela” dodał. „Spotkaliśmy ją [Lady Gagę] w Nowym Jorku i rozmawialiśmy o tym .Gdy skończyliśmy [nagrywać], obydwoje byliśmy tak bardzo w to wkręceni, że krótko po tym nagraliśmy teledysk dla tej piosenki [w Los Angeles].Byliśmy tak jakby przestraszeni na początku żeby spróbować dorosnąć do czegoś takiego, ale to jest nowoczesne i inne.”- powiedział Ferrero. „Dodaliśmy syntezatory. Stworzyliśmy z tego coś, do czego mógłbyś wolno tańczyć w klubie.”

„To było strasznie ekscytujące tworzyć tą współpracę z Nathanem.” Powiedziała Gaga Spinnerowi. „Bardzo kocham tą piosenkę. Pozwoliłam Midway State kierować nią. Sama chciałam żeby była ona bardziej popowa – czymś czego młodzież mogłaby posłuchać i nauczyć się czegoś o Kate Bush”

Teledysk Były dwa teledyski nakręcone dla tej piosenki przez Godley & Creme. Pierwszy składał się z osobnych ujęć na piosenkarzy w objęciach. Drugi zaś składał się z twarzy Gabriela i Bush nałożonych w na tle miasta i mieszkańców. Wersja The Midway State jest „oryginałem na nowoczesny sposób” powiedział Ferrero z Midway State. „Całością jest nasza dwójka pieszcząca się nawzajem, więc poznaliśmy się całkiem nieźle, na godziny przed końcem.” Powiedział. „Nie byłem wykastrowany, było dobrze. To była niezła zabawa. Ona jest kochana. Zawsze byłem zachwycony jej autentycznością i jej absolutną miłością i pasją dla jej sztuki, którą się dzieli.”

by @Jeremy


#!/usr/bin/php
cron