FAME KILLS


Fame Kills: W rolach głównych Lady Gaga oraz Kanye West, znana także jako Lady Gaga/Kanye West tour była planowana na 2009-2010. Na początku lutego 2010 Gaga planowała zacząć własną trasę znaną teraz jako The Monster Ball tour. Rozpoczęła ją jednak wcześniej z powodu odwołania Fame Kills w pażdzierniku 2009.

W maju 2009 roku, podczas wywiadu z Edmonton Sun Gaga zadeklarowała plany na dużą trasę po Ameryce i Kanadzie. Artystka wyjaśniła, że show będzie dużo większe niż poprzednie. Odnosiła się do Fame Kills, które zostało odwołane i zastąpione przez Monster Ball tour. Lady Gaga zapowiedziała, że show będzie zawierać niezwykłą scenę, przedłużoną od jednego końca areny do drugiego.


,,Scena nazywana jest trawersem" powiedziała. ,,To jest coś co zaprojektowaliśmy razem. Zamiast bycia tylko na jednym końcu areny, scena przemierza całą areną. To nie jest za bardzo zaokrąglone (in-the round); to jest bardziej jak wybieg. (...) [przez to przedłużenie] z jednego końca do drugiego publiczność może widzieć wszystko, ale jest to jak wybieg o prostokątny kształcie. Jestem na danym końcu sceny i chcę dostać się tam gdzie jest Kanye, co jest ,,sławą", kontynuuje. "On chce dostać się dostać do miejsca gdzie jestem ja, które jest domem i skromnym początkiem. Przez całe show walczymy ze sobą. To jest naprawdę niesamowicie kreatywne doświadczenie. Nie zrobiliśmy tej trasy dla siebie. Dodaje. Zrobiliśmy tą trasę dla wszystkich innych. Chcieliśmy zrobić coś czego jeszcze nikt nie widział. Chcieliśmy, aby nasi fani czuli się jakbyśmy robili coś niezwykłego i chlieliśmy połączyć dwie różne grupy miłośników muzyki w jednym miejscu. Kanye będzie grał wszystkie swoje hity, których jest dużo, jeden po drugim. Ja będę grała wszystkie moje hity, których;odpukać, miałam dużo w tym roku. A potem zagram całą moją nową muzykę i masę duetów."

1 października 2009 promotor trasy opublikował oświadczenie zawiadamiające o oficjalnym usunięciu trasy. Laurie-Ann Gibson,ówczesna choreografka Lady Gagi, napisała na Twitterze, że to ze względu ,,różnic twórczych" - ale nie wytłumaczyła nic dalej.

,,To była obustronna decyzja", powiedziała Gaga gdy przybyła na Billboard Women in Music, gdzie otrzymała nagrodę dla rozwijającej się gwiazdy. ,,Kanye zamierza wziąć sobie trochę wolnego. Ale dobrą wiadomością jest to, że wyruszam w trasę za kilka tygodni."

Wielu z zatrudnionej ekipy na trasę zostało zatrzymanych do The Monster Ball. Zostało zaplanowane 35 koncertów w USA i Kanadzie, które miały trwać od listopada do stycznia.Krótkie wideo promujące trasę opublikowano we wrześniu 2009. Z materiału filmowego pochodziło zdjęcie, które zrobili razem z Davidem LaChapelle. W tle były grane potworne dźwięki, a na końcu West mówił ,,Fame Kills". Plakat dla trasy został zrobiony przez Hannę Liden w Milk Studios, ale nigdy nie został opublikowany.

by @LadyMigonette


#!/usr/bin/php
cron