M·A·C COSMETICSFirma M·A·C Cosmetics, znana również, jako "Make-up Art Cosmetics" jest Kanadyjską marką kosmetyczną z kwaterą główną w Toronto, z którą współpracę w 2009 roku zaczęła Lady Gaga. Artystka wzięła udział w kampanii M·A·C VIVA GLAM by zebrać pieniądze na badania wykrywające AIDS. Gaga wraz z Cyndi Lauper stworzyła szminki i błyszczyki znane, jako VIVA GLAM Gaga i VIVA GLAM Cyndi.

W 2010 roku Gaga wznowiła współpracę i stworzyła nową szminkę i błyszczyk. Reklamą zajął się Nick Knight.M·A·C AIDS Fund (M·A·F)
Założona w 1994 przez M·A·C Cosmetics fundacja M·A·C AIDS Fund wspiera zarażonych na HIV/AIDS mężczyzn, kobiety i dzieci na całym świecie. W tym samym roku, wprowadzając swoją pierwszą szminkę VIVA GLAM, M·A·C zdecydował, że każdy cent ze sprzedaży VIVA GLAM pójdzie na M·A·C AIDS Fund.

VIVA GLAM
VIVA GLAM to produkty stworzone przez M·A·C Cosmetics, z których 100% zysku idzie na M·A·C AIDS Fund. Założona w 1994 by wspierać mężczyzn, kobiety i dzieci żyjących z HIV/AIDS. Szminki i błyszczyki VIVA GLAM z roku na rok osiągały coraz więcej sukcesów. O współpracy między Lady Gagą i Cyndi Lauper z M·A·C Cosmetics po raz pierwszy napisano w 1080 wydaniu magazynu Rolling Stone, 11 czerwca 2009 roku. Rąbka tajemnicy o projekcie, przed 22 lutym 2010 uchyliła sama Lady Gaga w wywiadzie z Marie Clarie gdzie powiedziała, że została nową twarzą fundacji. M·A·C Cosmetics kolekcję From Our Lips wypuścił 11 lutego 2010 roku, w skład której wchodziły szminki zaprojektowane przez Lady Gagę i Cyndi Lauper. Duet Gaga-Lauper okazał się najbardziej wpływowym w dotychczasowych działaniach kampanii M·A·C AIDS Fund, ponieważ zebrano ponad 190 milionów dolarów. Na początku 2011 roku, M·A·C  Cosmetics ujawniło, że Lady Gaga została rzeczniczką nowej kampanii, która ukazała się 7 lutego 2011 roku.VIVA GLAM: From Our Lips
Dwa nowe odcienie VIVA GLAM przedstawiono 18 marca 2010r, całą kolekcję wydano 1 lutego 2010r. jako limitowaną edycję będącą w sprzedaży wyłącznie 12 miesięcy. Kolekcja została zaprojektowana przez Gagę Cyndi i nazwana From Our Lips, tematem przewodnim był bezpieczny seks. Cytatem promujacym całość był: "Wiesz, ze masz seksowny głos... Użyj go! Porozmawiajmy o tym, jak sprawić żeby nasze życie miłosne było nie tylko bezpieczne ale i uwodzicielskie, satysfakcjonujące. Tylko między nami, dziewczynami." został on przytoczone kiedy obie artystki pojawiły się w programach Good Morning America i Today show (#2010.2c 10 luty The Today Show). Szminki stworzone przez Gagę i Cyndi jako jedyne w 16-letniej historii, wyprzedały sę w niecały tydzień. Odbyła się również druga sesja zdjęciowa wykonana przez Ellen von Unwerth, zawierająca gigantyczne szminki jednak nigdy jej nie wykorzystano.

PRODUKTY
Kolekcja zawiera dwie szminki, jedną opisaną jako "bękitny róż" i nazwano VIVA GLAM Gaga i drugą, "jasna koralowa czerwień" nazwana VIVA GLAM Cyndi. Na zakrętkach i pudełkach znajdują się autografy artystek, jest to unikalny sposób na podwyższenie sprzedaży.

9 lipca 2010 roku M•A•C Cosmetics wypuściło serię błyszczków w tych samych odcieniach co szminki zaprojektowane przez artystki. Tym razem na pudełkach i zakrętkach widniały podpisy w kolorze czerwony metalik. Do zakupu VIVA GLAM z serii From Our Lips dodawano także naklejki na których znajdowaly się zdjęcia każdego produktu, logo kolekcji, twarze i odbicia ust Gagi i Cyndi. Na odwrocie znajdował się również wywiad z Gagą i Lauper.

2 września 2010r, zadebiutowały kosmetyczki M•A•C VIVA GLAM, z autografami artystek. Kosmetyczka była w różowo-czerwone paski z autografem do wyboru. Sprzedaż przerwano w marcu 2011 jednak linię zaprojektowaną przez Gagę wypuszczono ponownie jesienią 2011. 100% zysków ze sprzedaży zasiliło konto M•A•C AIDS Fund.

WYWIAD Z M•A•C
Gaga wzięła udział w ankiecie dotyczącej kampanii:

Przedstaw trzy rzeczy które uważasz za piękne.
G: miłość, sztuka, zarozumiałość

Jaką cechę cenisz u mężczyzn najbardziej?
G: kreatywność

Jaką cechę u kobiet cenisz najbardziej?
G: kreatywność

Czy blondynki bawią się lepiej?
G: Czasami. Zależy od zajęcia.

Co zjadlaś na sniadanie?
G: kawę

Jaki jest Twój ulubiony kolor i kwiat?
G: Czarny. Kocham białe róże.

Jaki jest Twój ulubiony deser?
G: Panna Cotta. Jest włoski.

Jakie są Twoej ulubione słodycze?
G: Żelkowe misie.

O której godzinie zazwyczaj wstajesz z łóżka?
G: O tej, o której muszę.

W czym śpisz?
G: W koronkowej bieliźnie, nago bądź w ubraniach w których chodzę cały dzień.

Nosisz stringi czy majtki?
G: I to i to.

Jaka jest Twoja ulubiona postać z kreskówki?
G: Królik Bugs. To klasyka.

Jaka jest Twoja ulubiona zabawka z dzieciństwa?
G: Mój fortepian.

Twoi ulubieni psarze to..."
G: Rainrer Maria Rilke, Edgar Allan Poe, David Bowie.

Jakie są Twoje ulubione cechy Twojego znaku zodiaku?
G: Ogień. Seks. Ambicja.

Co jest Twoją największą wadą?
G: Ufam każdemu.

Co jest Twoją największą zaletą?
G: Na zewnątrz czuję sie najlepiej.

Czego żałujesz najbardziej?
G: Niczego.

Jak opiszesz swój styl?
G: Nowy Jork, awangardowy, futurystyczny, GAGOWY

Jak brzmi Twoje motto?
G: Życie to występ.

Kim chciałabyś być w następnym zyciu?
G: Gejem.

Jeśli zorganizowałabyś przyjęcie, kogo byś zaprosiła?
G: John'a Lennon'a, Prince'a, Grace Jones i Davida Bowie

Koty czy Psy?
G: Psy.

Zima czy lato?
G: Zima w Nowym Jorku.

Jakie jest najgłupsze pytanie jakie kiedykolwiek Ci zadano?
G: Kim jesteś kiedy nie ma kamer dokoła?

VIVA GLAM: Gaga 2
W 2010 roku M•A•C ogłosił, że Lady Gaga ponownie weźnie udział w kampanii i zostanie jej twarzą jednak tym razem solo. Przedsięwzięcie zarobiło ponad 190 milionów dolarów dla światowej walki z AIDS. Kolekcja zawierała dwa nowe ocienie VIVA GLAM i była to limitowana edycja, jedynie na 12 miesięcy i była ona ostatnią kolekcją zaprojektowaną przez artystkę. Plakat promujący wykonał sam Nick Knight.

PRODUKTY
Kolekcję wypuszczono 17 lutego 2011r i znajdowała się w niej jedna szminka z pasującym blyszczykiem, nazwane VIVA GLAM Gaga 2. Firma M•A•C odcienie kosmetyków nazwała "jasny, ciepły beż". Były to produkty unisex, wykonane w kolorach skóry tak, by mogły go używać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Podobnie jak poprzednia seria, na pudełkach i zakrętkach widnialy autografy Gagi. 27 listopada 2011 M•A•C Cosmetics wypuściło limitowaną kolekcję w której znajdowały się kosmetyki zaprojektowane przez Gagę i nosiła ona tytuł :VIVA GLAM Melt Your Heart Lip Bag". W jej skład wchodzily szminki VIVA GLAM Gaga i VIVA GLAM Gaga 2 i okrągła metaliczna czerwona kosmetyczka. Dołączono również którką notke która nosiła tytuł "Czy wiesz że kondomy i VIVA GLAM Gaga to najlepsze świąteczne prezenty? Miłość i bezpieczny seks z VIVA GLAM!" z podpisem Gagi. Sprzedaż produktów tej serii zakończono w marcu 2012r. 100% zysków ze sprzedaży zasiliło M•A•C AIDS Fund.

The Masterpiece Project
13 marca 2011 roku, na kanał youtube M•A•C Cosmetics zostało dodane video stworzone przez Gagę, nazwane Masterpiece Project. Namawiało ono fanów atystki, by wysyłali swoje zdjęcia lub rysunki które później zostały umieszczone na stronie by pokazać ziązek miezy fanami, Gagą i M•A•C Cosmetics. Po kilku miesiącach, Nicola Formichetti udostępnił krótkie filmiki i informacje odppisujące projekt. Twarze, które zostały wysłane, zostały wykorzystane do stworzenia stroju, który włożyła Lady Gaga w filmie, który nagrano 13 września 2011 roku i wypuszczono dwa miesiące później, 13 października tego samego roku.

  by @Cyndi


#!/usr/bin/php
cron