MARRY THE NIGHT (SINGIEL)


Tytuł: Marry The Night
Czas Trwania: 4:24
Napisany przez: Lady Gaga, Fernando Garribay
Wyprodukowany przez: Fernando Garribay
Współprodukcja: Lady Gaga

Piosenka rozpoczyna album Born This Way. Tekst został napisany i wyprodukowany przez Lady Gagę i Fernando Garibaya. 14 maja w Tajpej DJ Zedd zagrał kawałek swojego remiksu, który został później umieszczony na specjalnej edycji płyty. Utwór w całości po raz pierwszy można było usłyszeć 16.05.2011r. grając w GagaVille. W czasie pokazu domu mody MUGLER we wrześniu 2011 Nicola Formichetti powiedział fanom, że Marry The Night zostanie oficjalnie piątym singlem. Nagranie zostało wysłane do stacji radiowych 15 listopada.

Tło
Gaga postanowiła kolejny raz pracować z Garibayem po słuchaniu ich wspólnego nagrania z albumu The Fame Monster - Dance in the Dark. W trakcie wywiadu z Billboard Magazine powiedziała, że rozważa wydanie Marry The Night na trzeciego singla (zostało nim jednak The Edge of Glory), ale chce, aby po premierze albumu to fani zdecydowali o wyborze kolejnego oficjalnego singla. Gwiazda także wspomniała, że piosenka jest o jej powrocie do Nowego Jorku. Napisała ją o odwadze, którą podjęła, żeby powiedzieć ,, Nie nawidzę Hollywood, chcę tylko mieszkać na Brooklynie i tworzyć muzykę''. Powtórzyła to w wywiadzie dla E! News mówiąc, że ten utwór jest o jej nie przystosowaniu się do Hollywood i powrocie do Nowego Jorku, przyjaciół, rodziny i starego mieszkania, w którym żyła.

Promowanie
Singiel był promowany wieloma wywiadami i występami (m.in. na MTV EMA, Grammy Nominations Concert, X factor) Mimo to nie spotkał się z wielkim komercyjnym sukcesem. Najwyższe uzyskane miejsce na Billboard Hot 100 to 29, a na razie wszystkim pozostałym singlom Gagi udało się wejść do Top 10.

by @Lady Migonette


#!/usr/bin/php
cron