POLAROID

Korporacja Polaroid jest amerykańskim producentem elektroniki użytkowej i okularów o zasięgu międzynarodowym. Firmę założył w 1937 roku Edwin H. Land.

Partnerstwo z Lady Gagą
5. stycznia 2010 roku właściciele marki Polaroid ogłosili rozpoczęcie wieloletniego partnerstwa z Lady Gagą jako dyrektorem kreatywnym specjalnych produktów z serii Polaroid Imaging. Gaga pojawiła się z tej okazji na stanowisku Polaroid na Consumer Electronic Show (CES) w Las Vegas 7. stycznia 2010.

“Jestem taka dumna mogąc ogłosić moją współpracę z Polaroidem jako dyrektor kreatywny i twórca projektów specjalnych.”

 “Haus of Gaga pracował już nad prototypami na pograniczu mody, technologii i fotografii - łącząc ikonową historię Polaroida oraz natychmiastowych wydruków z epoką cyfrową. Kolaboracja na tych obszarach z Polaroidem nas ekscytuje. Styl życia, muzyka, sztuka, moda: Jestem podekscytowana możliwością rozwoju poza sceną jako projektant i - jak mój ojciec to ujął - w końcu mieć prawdziwą pracę.”

Pracownik firmy powiedział: “Szeroko pojęta kreatywność Lady Gagi i jej sposób komunikacji ze swoimi fanami były głównymi czynnikami dla których Polaroid ją wybrał.” Z kolei jeden z nowych właścicieli korporacji Jamie Salter wypowiedział się: “Lady Gaga to wielki talent w dziedzinie kreatywności i pasji w tej branży.”

 Rozwój
 “Oczywiste jest, że design jest dziwaczny ale na pewno spodoba się jej fanom, a ponieważ  jest ich ponad 10 milionów na Facebooku, jesteśmy pewni że nam się uda.”

Wtedy jeszcze nienazwany Polaroid autorstwa Gagi będzie jednym z analogów z serii stylizowanych na niedawno wypuszczonego na rynek Polaroid 300, który z kolei wraca wyglądem i zachowaniem do starych kamer z filmem natychmiastowym. Zamiast drukować znane już odbitki 4 x 4 będzie je drukował w formacie 3 x 4 z tradycyjną białą ramką.

W sobotę 17 kwietnia 2010 Lady Gaga poprowadziła spotkanie działu kreatywnego firmy w Tokio aby omówić przyszłe projekty ze stajni Polaroid-Gaga. Partnerstwo opiera się głównie na poczuciu mody Lady Gagi w celu stworzenia innowacyjnych produktów mając także na uwadze jej fanów.

Współpraca dostarczy nowych produktów będących mieszanką “natychmiastowości” Polaroidów i współczesnego świata cyfrowego. Lady Gaga ma osobiste doświadczenie z Polaroidami które chce podzielić ze światem poprzez wprowadzenie produktów atrakcyjnych dla młodych pokoleń, budując Polaroidowi ścieżkę w przyszłość.

 Polaroid Grey Label
Rok po ogłoszeniu współpracy, Lady Gaga i Polaroid opublikowali wysiłki swojej pracy. “Polaroid Grey Label” to wspólny projekt który ujrzał światło dzienne 6. stycznia 2011.

 “Po roku planowania, Polaroid Grey Label to kolaboracja dwóch najbardziej wpływowych ikon naszych czasów. Polaroid i Lady Gagi. Dołącz do nas na Polaroid.com gdzie pokażemy światu aparaty natychmiastowe nowej generacji. Na żywo z CES Las Vegas. 6. stycznia 2011 o 15:30 PST.” - Polaroid

Produkty
Zaprezentowano jak do tej pory 3 produkty z serii Grey Label.

 GL10 Instant Mobile Printer
GL10 to drukarka do urządzeń mobilnych z systemem Android oraz łącznością Bluetooth. Drukarkę obsługuje się dedykowaną aplikacją ze sklepu Google. GL10 może być także podłączona przez USB do komputera PC lub Mac. Niestety na razie nie jest ona kompatybilna z urządzeniami iOS.

Zdjęcia drukowane są na specjalnie przygotowanym, dedykowanym papierze. GL10 używa tylko lasera do drukowania, więc nie wymaga wymiany tonera. Drukowanie jednego zdjęcia trwa około 40 sekund.

 GL20 Camera Glasses
GL20 inspirowane są okularami-ekranami znanymi z ery The Fame oraz z teledysku “Poker Face”. Są one nadal w fazie projektowania. W kwietniu 2012 Polaroid ogłosił, iż są one cały czas udoskonalane ponieważ mają być unikatowym produktem z połączenia technologii i współczesnej mody.

  GL30 Instant Digital Camera
GL30 to pełna kamera Polaroid, z drukarką i ekranem LCD umożliwiającym przeglądanie zdjęć. Ma także możliwość przesłania zdjęcia do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i/lub MySpace.

by @WhiteShadow


#!/usr/bin/php
cron