TELEPHONE (TELEDYSK)Tytuł: Telephone (ft. Beyonce)
Płyta: The Fame Monster
Data wydania singla: 15.02.2010
Premiera teledysku: 11.03.2010

Początkowo przeznaczony dla Britney Spears Telephone na bardzo długi czas wprowadził Gagę na klubowe parkiety. Klip wyreżyserowany jest przez Jonasa Åkerlunda. Nakręcony w styczniu 2010 roku materiał w ostatecznej wersji trwa prawie 10 minut i obecnie posiada prawie 201 mln wyświetleń w serwisie You Tube. Lady Gaga wraz z Beyonce za teledysk dostały nagrodę MTV Video Music Awards w kategorii "Najlepsza współpraca".

Fabuła wideoklipu rozpoczyna się sytuacją, w której zakończył się teledysk do "Paparazzi". Gaga została aresztowana za zabicie swojego chłopaka poprzez podanie mu trucizny. Gdy Gaga opuszcza więzienie czeka na nią Beyonce, wraz z którą artystka następnie dopuszcza się zbiorowego morderstwa w restauracji. Panie poszukiwane przez policję jadą Pussy Wagonem autostradą, podczas gdy dziennikarz (zagrany przez Jaia Rodrigueza) mówi o zdarzeniu w reportażu telewizyjnym. Ostatnie zdjęcia ukazują Gagę i Beyoncé przemierzające pustynię, podczas gdy w tle słychać syreny policyjne. Teledysk kończy się napisem "To Be Continued...". Jak do tej pory żaden klip Lady Gagi nie jest kontynuacją Telephone, choć krążyły już o tym plotki.

Teledysk zawiera wiele błędów, ciekawostek i nawiązań do innych osób, filmów, klipów, itd.:
• Kiedy chłopak Beyonce umiera w restauracji upada twarzą na talerz z jedzeniem. Dwa ujęcia dalej jego głowa leży już obok talerza.
• Pussy Wagon, którym podróżują Gaga i Beyonce jest identyczny z tym w filmie Kill Bill.
• Kobieta która dostaje klapsa w restauracji mówi po japońsku „Jedna Część”.
• Podczas fragmentu reportażu w teledysku na pasku dolnym przewija się tekst piosenki Telephone po szwedzku.
• W teledysku dwukrotnie wykorzystano wizerunek słuchawek Heartbeats by Dr. Dre, następnie laptop HP Envy Beats, a więźniarka loguje się na portal randkowy PlentyofFish.
• W restauracji kilkakrotnie zmienia się kolor i wygląd paznokci Beyonce.
• Widoczne są dwa ukłony w stronę Michaela Jacksona: ruch taneczny Gagi kiedy wychodzi z więzienia oraz naramienniki Beyonce w scenie w pokoju hotelowym.

ZA KULISAMI:


by @Remo & @WhiteShadow


#!/usr/bin/php
cron