THE SIMPSONS: "LISA GOES GAGA"


„Lisa Goes Gaga” to nazwa odcinka The Simpsons, amerykańskiego serialu komediowego, w którym gościnnie pojawiła się Lady Gaga. Jest on finalnym odcinkiem sezonu i miał swoją premierę 20 maja 2012 roku.

Streszczenie
Liza próbuje odwrócić swój status jednej z najmniej popularnych dziewczyn w szkole pisząc w tajemnicy pozytywne rzeczy o sobie na szkolnym blogu. Kiedy plan się nie udaje, jej pozycja spada jeszcze niżej – do czasu, gdy Lady Gaga doznaje wizji dziewczynki [Lizy] która potrzebuje jej pomocy. Z pomocą Gagi, Lisa i cały miasto Springfield uświadamia sobie, że bycie sobą jest lepsze niż bycie kimś innym.

Produkcja
Spot z Gagą ujawniony został prasie w ostatnim tygodniu Sierpnia 2011 po tym jak nagrała swoją część. Gaga nagrywała głos do Simpsonów od 22 do 26 sierpnia 2011 roku w Los Angeles. W finale sezonu, pokazana jest, jako ona sama, jako „najszczęśliwsza, najbardziej optymistyczna osoba na świecie”. Fabuła zaczyna się od tego, że Gaga wybiera się do Springfield, gdzie toczy się akcja serialu, żeby spróbować rozweselić Lisę lecz nie może. Kierownik produkcji, Al Jean, powiedział, że pierwszy raz współpracowali z „legendą show biznesu”, która jest młodsza od ich serialu.

„Od samego początku chciałem pracować z najbardziej ikoniczną osobowością naszych czasów i właśnie to ona” – Matt Groening„Tworze muzykę, ale nie podkładam codziennie głosu postaciom, a te wszystkie postacie są tak niesamowicie przekonujące, szczere i zabawne, musiałam sobie przypomnieć tak szczery humor. To jest to, na czym próbowałam się skupić. Mogę z pewnością powiedzieć, że jest to jedna z najfajniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek robiłam. Mój tata prawdopodobnie zrobi 80 salt do tyłu, gdy wyjdzie ten odcinek.” – Lady Gaga

W wywiadzie z E! Online, Groening skomentował wygląd Gagi „Świetną rzeczą o Gadze jest to, że przyjechała na nagrania kilka razy i za każdym razem w innym stroju” powiedział, „To tak jakby na chwilę wyszła z pokoju i wróciła w kompletnie nowym stroju”. To niewiarygodne. Jedyny raz, gdy zdjęła swój kapelusz, był wtedy, gdy uderzyła w mikrofon.”

Piosenki
Gaga pomogła skomponować kilka krótkich piosenek, które słychać w odcinku.
• „Super Star”
• „Monster”

by @Jeremy


#!/usr/bin/php
cron