Podkład mineralny jak nakładać i co musisz o nim wiedzieć?
Data publikacji 4 grudnia 2020
Podkłady mineralne w ostatnich latach biją rekordy popularności. Są przyjazne dla skóry, mają dobry skład i w wielu przypadkach mogą nawet poprawić stan skóry. Dobrej jakości podkłady mineralne nie zapychają porów i działają antybakteryjnie. Dlatego są one polecane nastolatkom i osobom o cerze z tendencją do pojawiania się trądziku. Każda posiadaczka podkładu tego typu z pewnością zastanawia się jak prawidłowo go aplikować. Co robić, by makijaż był trwały i estetyczny?
Odpowiednio przygotowana skóra
Podkłady mineralne są w formie sypkiej. To sproszkowane minerały, które konsystencją przypominają sypki puder. Oznacza to, że żeby podkład dobrze się trzymał, należy odpowiednio przygotować skórę, by nadać jej pożądaną lepkość. Najprościej jest po prostu nałożyć bazę pod makijaż. Powinna ona być nawilżająca, ale nie za tłusta. Tłusta warstwa na skórze sprawi, że podkład się rozwarstwi i będzie wyglądał brzydko. Jeśli jednak cera będzie zbyt sucha, to uwidocznią się na niej suche pajączki, co też nie będzie wyglądało zbyt estetycznie.
Podkład mineralny jak nakładać na mokro?
Technika nakładania podkładu mineralnego różni się od nakładania podkładów w płynie. Istnieje spore ryzyko powstania plam na skórze, więc nie można się spieszyć. Najprościej jest nałożyć odrobinę podkładu mineralnego na wieczko od kosmetyku. Następnie trzeba lekko zwilżyć wybrany pędzel. Woda nie powinna z niego ściekać. Powinien być jedynie lekko wilgotny, by minerały z podkładu mogły się do niego przyczepić i nie pyliły po całym pomieszczeniu. Następnie delikatnie otrzep pędzel. Nie powinno znaleźć się na nim zbyt dużo produktu. Im mniej – tym lepiej, bo łatwiej będzie go dobrze rozprowadzić. Przy nakładaniu podkładu powinno zacząć się od strefy skóry, która jest najbardziej problematyczna np. bruzd przynosowych. Podkład nakłada się ruchami pociągłymi i kolistymi. Można też wykonywać stemplowanie. Trzeba jednak pamiętać, że im większy nacisk pędzla, tym większe krycie.
Jak nakładać podkład mineralny na sucho?
Podkłady mineralne można też nakładać na sucho. W tym wypadku zanurza się pędzel w podkładzie i wykonuje się w nim koliste ruchy. Następnie należy go delikatnie otrzepać, by pozbyć się nadmiaru produktu. Później można przystąpić do aplikacji. W tym wypadku najważniejsze są rozcierające, koliste ruchy. Nigdzie nie powinny zostać wyraźne ślady po podkładzie. Przy tej metodzie trzeba bardzo uważać, by nie powstały brzydkie plamy, które są wynikiem nierównomiernego nałożenia podkładu. Warto zachować umiar i nie nakładać go zbyt dużo.