Tanio nie znaczy źle – tanie aranżacje wnętrz
Data publikacji 2 grudnia 2020Remont – wybierz plan działania
Remont można wykonać samodzielnie lub zlecić to ekipie fachowców. W każdym przypadku należy jednak wcześniej zaplanować i ustalić, jakie zmiany zostaną wprowadzone. Mogą one dotyczyć zarówno odświeżenia pomieszczenia, jak również zmiany wystroju, czy odnowienia starych mebli. Te ostatnie można wyszperać na rożnego rodzaju targach staroci, w antykwariatach, na stronach internetowych. Dobrym pomysłem na tanie aranżacje wnętrz jest również odnowienia starych mebli, które posiadamy w mieszkaniu i podarowanie im drugiego życia.
Aranżacja wnętrza tanim kosztem
Bardzo dobrym pomysłem na tanie aranżacje wnętrz są eksperymenty z kolorami, zarówno ścian, jak i również sprzętów czy mebli. W razie pomyłki łatwo można błąd zamalować i spróbować jeszcze raz. To jedna z tańszych opcji odświeżenia wnętrza. A do tego sam zabieg jest na tyle szybki, że można go wykonać na przykład w wolny weekend.
Starocie to nie zawsze śmieci
W czasach, kiedy „zero-waste” stało się nie tylko trendem, a wręcz filozofią dla wielu ludzi, warto przejrzeć starocie, które „zagracają” mieszkanie. Może się okazać, że te „śmieci” po odnowieniu dostaną drugie życie i będą nam towarzyszyć i służyć kolejna dekadę. Często sposobem na stary fotel jest zmiana obicia, szafkami wystarczy nowy kolor, okleina czy uchwyty.
Mała rzecz, a cieszy
Czasami wnętrze można odmienić samym przestawieniem mebli. Warto „pokombinować” i pozamieniać meble, sprzęty i dodatki miejscami. Zmiana taka jest mało inwazyjna, a efekt pracy widoczny natychmiast.
Sprzęt AGD w nowej odsłonie
O tym, że najszybciej starzeją się i zużywają sprzęty wie każdy. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sprzęt AGD można odświeżyć, tak, jak stare meble, czyli pomalować. Oprócz pomysłu i chęci, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie farby. I w taki oto sposób niskim kosztem można zyskać zupełnie nowe sprzęty.
Ład i porządek
Żeby było miło, powinno być przede wszystkim czysto. I nie chodzi tu wcale o utrzymywanie czystości i higieny, a o zwykłą organizację miejsca oraz zorganizowanie i uporządkowanie rzeczy, których w pewnych mieszkaniach i domach jest w nadmiarze. Nie chodzi o to, żeby wyrzucać akcesoria czy sprzęty, których w tym momencie się nie używa, bo niewykluczone, że w przyszłości mogą się przydać. Ważne jest, by umieć zagospodarować przestrzeń w taki sposób, żeby drobne przedmioty ukryć w szafkach czy na regałach i w dowolnym momencie po nie sięgnąć. Takie uporządkowanie sprawi, że otaczająca przestrzeń nie będzie sprawiała wrażenia chaosu i bałaganu.